Čo je vlastne v cene služieb ?

16.02.2017 18:15

 

    Často sa ma zákazníci pýtajú, alebo potenciálny zákazníci pýtajú čo je v cene služieb.

V prvom rade je to spracovanie dokladov, ktoré zákazník donesie.

A to z hľadiska účtovného ( posúdenie ich správnosti), z hľadiska daňového (je daňovým výdavkom, nie je, alebo ...) a samozrejme z hľadiska DPH, aj u takých klientov ktorý nie sú platcami DPH ! (aj vás sa DPH dotýka).

Ďalej je to komunikácia. Môžno si to klient neuvedomuje, ale odpovedanie na otázky je poradenstvom, či už účtovným alebo daňovým!  Za takéto služby sa účtujú aj desiatky Eur!  A viete, mne tieto vedomosti samé do hlavy neprilezú ...

Je lepšie keď sa klient pýta a spolu prediskutujeme možnosti a riziká, a dnes hlavne z hľadiska transferovéj dokumentácie.

 

Čo je v cene daňového priznania za príslušné obdobie:

- posúdenie výnosov a nákladov ( náklady sú podmiené určitými podmienkami, napr.zaplatením , alebo výškou zákla.dane a pod.)

- majetok (hlavne jeho posúdenie pri predaji alebo vyradení, v niektorých prípadoch treba aj dodaniť)

- vypracovanie výkazov. Viete čo je vlastné imanie firmy? Aj s tým sa dá niečo robiť, ale nie v marci.

 

Moji zákazníci majú ZADARMO vypracovanie transferovéj dokumentácie (skrátenú a základnú dokumetáciu).

Ako BONUS za vernosť.

Ako teraz posúdite cenu mojich služieb?

 

Často mi podnikateľia a "kolegovia" telefónujú kvôli transferovej dokumetácií, aj toto je poradenstvom, aj keď si to možno neuvedomujú...

Prosím vás prečítajte si aspoň priložený článok. Transferová dokumentácia sa týka právnických aj fyzických osôb, posúdenie ich majetkovej účasti v spoločnostiach. Aj osôb ktoré podnikajú podľa § 6 zákona o dani z príjmu (príjmy z podnikania, z inej samostatnej zárobkovej činnosti, z prenájmu  a z použitia diela a umeleckého výkonu )

 

Ďakujem

 

 

Lesana Ďuricová