Kariéra

27.08.2016 11:26

4 jednoduché návyky, vďaka ktorým dokážete všetko, čo chcete: Vyskúšajte!

Ilustračné foto

Dosiahnuť to, po čom túžime, je snom mnohých z nás. Postúpiť na kariérnom rebríčku, byť finančne nezávislý, rozbehnúť svoj vlastný bočný projekt – každý má iné predstavy. Problémom však je, že mnohí z nás nevedia, ako na to, ako ich dosiahnuť. Niektorým chýba odvaha, odhodlanie, niektorým zas správne návyky. Chcete aj vy dosiahnuť to, po čom túžite? Inšpirujte sa týmito šikovnými návykmi, ktoré vám pomôžu dostať sa bližšie k uskutočneniu vašich snov a predstáv.

 

 1. 1.Dodržujte sľuby, ktoré si dáte
  Ak niečo niekomu sľúbite, väčšinou sa to snažíte dodržať - je to predsa vec vašej cti. Čo sa však týka vás samých a sľubov, ktoré si dávate...tie porušiť  či nedodržať je veľmi jednoduché. Však sa to už párkrát stalo aj vám? Ak sa to ale opakuje často a nedokážete dodržať ani jednoduché predsavzatie, mali by ste to napraviť. Ak chcete niečo dosiahnuť, začnite si plniť svoje sľuby, predsavzatia a odhodlania. Cesta k cieľu začína štartom, myslite na to.

 2. 2.Dostanete skvelý nápad? Hneď si ho zapíšte!
  Nie je nič horšie, ako snažiť sa rozpamätať, čo za fantastický nápad ste minule dostali. Ak vám napadne skvelá myšlienka na nový biznis či zaujímavú príležitosť, ako si privyrobiť, hneď si ju zapíšte. Nenechávajte si však svoj nápad založený len v „šuplíku“ – snažte sa ho rozpracovať a posunúť ďalej.

 3. 3.Rozlúčte sa s pochybnosťami
  Prestaňte si hovoriť, že ste na rozbehnutie vlastného podnikania starý, alebo že váš projekt sa vám nepodarí zrealizovať, lebo na to nemáte kontakty. To všetko sú len výhovorky a zbytočné pochybnosti. Nikto z úspešných ľudí nevedel na začiatku s istotou povedať, či sa jeho biznis rozbehne a bude sa mu dariť. Nepustite sa do svojho sna bezhlavo, zároveň sa však nenechajte limitovať.

 4. 4.Pracujte na sebe
  Podarilo sa vám nastúpiť na cestu za vaším cieľom? Skvelé! Myslite však na to, že je pred vami ešte kus práce. Vzdelávajte sa, zdokonaľujte sa, sledujte konkurenciu, hľadajte, čo ešte môžete zlepšiť – v rámci seba samého, svojich schopností, ale aj toho, čo chcete dosiahnuť. Nepoľavujte, nezastavujte sa, keď ste sa už na túto cestu vydali, dajte si sľub, že ju aj dokončíte. Pretože sľuby, ktoré si dáte, by ste mali dodržať. Veď si pozrite ešte raz prvý bod v tomto článku.